Опис
Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)
Хмельницький багатий на людей, які мають ідеї для розвитку міста. Їм потрібно збиратися разом, але важко знайти в інфраструктурі міста безкоштовне приміщення для роботи невеликої групи людей. Зустрічатися вони можуть у центральній бібліотеці, яка працює і у вихідні дні, знаходиться у центрі міста, де гарна транспортна розв’язка. У читальному залі завжди людно, тому завдяки проекту «БібліоХаб» буде обладнаний окремий мультимедійний простір з сучасним обладнанням для спільної комфортної роботи.
Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)
– люди, які мають спільні інтереси;
– громадські активісти;
– молодь;
– поети та письменники;
– учасники курсів програмування у бібліотеці;
– люди, які знаходяться у відрядженні;
– гості міста та інші.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
У бібліотеці на Подільскій, 78 можна виділити окрему кімнату площею 23,8 кв.м, де облаштувати БібліоХаб. Це буде безкоштовна альтернатива Інтернет-кафе та платним коворкінговим центрам для хмельничан всіх вікових категорій, де, крім користування стаціонарними комп’ютерами, є Wi-Fi, можна читати книги, влаштовувати тематичні зустрічі, тренінги, майтер-класи тощо. Бібліотека є публічним закладом, доступним для населення. Одного разу створивши БібліоХаб, можна ним користуватися постійно.
План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)
Розробити проектно-кошторисну документацію.
Провести ремонт приміщення.
Провести Інтренет-мережу.
Закупити обладнання та меблі.
Встановити обладнання.
Інформувати хмельничан про роботу БібліоХабу.
Ключові показники оцінки результату проекту
Соціальні показники: БібліоХаб – безкоштовна бібліотечна послуга, що важлива під час скрутного фінансового становища хмельничан. Результат роботи таких просторів перевірений досвідом Європейських країн, де вони створені у публічних бібліотеках. Зустрічі у бібліотеці, в свою чергу, спонукають до читання, розвитку критичного мислення, проведення інтелектуального дозвілля. Інтелектуальний розвиток громадян є запорукою національної свідомості, стабільності місцевої громади та держави загалом.
Очікуваний термін реалізації проекту
Проект може бути реалізований за три місяці 2017 року, а результати його будуть довготривалими
Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу
У майбутньому можуть збільшитися витрати на комунальні послуги: світло, воду.
Приклади (кейси) схожих рішень
Створення коворкінг-центру при міській бібліотеці ім. Горького міста Мелітополя «Коворкинг-центр: уютное пространство для реализации общегородских проектов» https://melitopol-online.gov.ua/projects/show/461