Опис
Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)
Creative Hubs - мотивуючий простір гімназистів.
"Нова українська школа" потребує суттєвих змін в організації освітнього процесу. Проведення пленерних уроків, організація безпечного сучасного освітнього середовища на території школи, створення умов для командної роботи - вимога часу. Це перш за все стосується уроків на свіжому повітрі з природознавства, біології, географії, історії, основ здоров’я, образотворчого мистецтва, громадянської освіти та ін. Відкритий майданчик – креативний простір для реалізації учнівських проєктів. Створення таких «відритих класів» є успішим досвідом багатьох європейських країн, адже такий Creative Hubs - клас під відкритим небом - чудова та безпечна альтернатива шкільним кабінетам.
Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)
Проєкт розрахований на створення оптимально комфортного та здоров’язберігаючого освітнього середовища для учнів, батьків та педагогів гімназії №1 імені Володимира Красицького, мотивуючого простору для лідерів гімназійного самоврядування та представників молодіжних організацій міста.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
Створити «відкритий клас» — Creative Hubs — повноцінний клас на свіжому повітрі з накриттям від опадів для розміщення до 40 дітей та вчителя (лектора, тренера).
Такий простір сприятиме розвитку командних навичок, навчить роботі у неформальних умовах, адже сучасність вимагає від випускника високого ступеню активності, підприємливості, мобільності та адаптованості до соціальних вимог.
План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)
Проєктно-ескізні роботи з прив’язкою до території.
Підготовка території.
Виготовлення комплектуючих для «класу під відкритим небом».
Підготовка фундаменту.
Монтаж дерев’яних та металевих конструкцій.
Ключові показники оцінки результату проекту
Creative Hubs – мотивуючий освітній простір на відкритому повітрі. Даний простір може надавати різноманітні освітні, культурно – просвітницькі послуги для 40 осіб за один захід. Альтанка слугуватиме «відкритим класом», неформальним еко-простором для проведення уроків на свіжому повітрі, тренінгів, розробки проектів, місцем для запровадження занять літніх мовних таборів та різноманітних гуртків для учнів. Створеним «відкритим класом» можуть користуватись також лідери міського учнівського самоврядування, учасники громадських, молодіжних організацій міста.
Очікуваний термін реалізації проекту
серпень 2021 року
Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу
Інфляція, яка може вплинути на ціни матеріалів.
Приклади (кейси) схожих рішень
класи під відкритим небом м. Києв, м. Харків
Мета проекту
Сприяння розвитку нових форм освіти в громаді, шляхом створення класу під відкритим небом на території Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького, для практичного застосування в освітній діяльності закладу, створення креативних соціальних і освітніх проектів учнями гімназії, проведення тренінгів, майстер-класів, воркшопів за різними вподобаннями, підтримці медіацентру та культурно-просвітницьких заходів.
Проект реалізовуватиметься на об’єкті галузі
на об'єкті галузі освіти Хмельницька гімназія № 1 імені Володимира Красицького, вул. Подільська, 111, м. Хмельницький