Опис
Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)
Доля основної більшості осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень складається так, що вони не можуть вести повноцінний спосіб життя, оскільки в суспільстві ще існують соціальні і фізичні бар’єри, які перешкоджають їхній інтеграції.
На сьогоднішній день молоді особи з інвалідністю є частково ізольованими від суспільства, вони невпевнені у собі, нереалізовані, так як у них не має можливості отримати знання, вміння, навики певної професії, працевлаштуватись на роботу, реалізувати свої можливості. Так як в м. Хмельницькому функціонує Центр реабілітації «Родинний затишок», то при ньому можна відкрити кабінет по трудотерапії з миловаріння.
Трудотерапія з миловаріння дасть можливість молодим особам з інвалідністю продемонструвати суспільству вагомий потенціал людей з обмеженими можливостями, їх здатність розвиватися, розвивати нові творчі навички, приносити користь і бути повноцінними членами суспільства, приймати участь у конкурсах, виставках творчих робіт.
Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)
Центр реабілітацію відвідують понад 100 молодих осіб з інвалідністю, яким
поставлений діагноз «розумова відсталість» різного ступеня важкості. Основною проблемою
є їх соціальна адаптація, формування у них почуття впевненості в собі, реалізація їхніх
можливостей. Тому обладнання трудової майстерні кабінетом для миловаріння є важливим
чинником у процесі високоефективної реабілітації таких клієнтів, де буде можливість
займатись з інструктором з трудової адаптації творчістю, переймати нові навички
виготовлення мила та його декорування.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
Одним із шляхів вирішення проблеми є створення інноваційних моделей по наданню соціальних послуг молодим особам з інвалідністю, у т.ч. створення кабінету по миловарінню, що стане тим стимулом в житті неповносправних інвалідів, де вони можуть себе самореалізувати.
План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)
1. Закупівля матеріалів для трудотерапії з миловаріння та облаштування робочого місця.
2. Опрацювання літератури та переймання досвіду фахівцями з трудової адаптації по миловарінню.
3. Проведення занять з миловаріння для молоді з обмеженими можливостями.
4. Виведення молоді з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень з домашньої ізоляції шляхом залучення до творчих занять з миловаріння, розвиток їх як особистостей, а саме фізична, психологічна, соціальна та трудова реабілітація за допомогою занять.
5. Зменшення негативних проявів у поведінці (агресивності, тривожності, замкнутості).
6. Збільшення рівня соціальної адаптації молоді, пристосування її до середовища, у якому вони перебувають і як зворотній процес, розуміння соціальним середовищем потреб даної категорії осіб.
Ключові показники оцінки результату проекту
Кінцева реалізація нашого проекту дасть можливість молодим особам з інвалідністю легко адаптуватись у суспільстві, відчути себе потрібними, постійно бути у колі друзів і відчувати підтримку, любов та опіку від інших здорових людей, побачити та навчитись нового.
Така форма реабілітації як трудотерапія з миловаріння дасть змогу сформувати у молоді з обмеженими можливостями позитивне ставлення як до себе, так і до навколишнього світу, активну життєву позицію, впевненість у своїх уміннях, розширить кругозір та наповнить життя людей з особливими потребами живими, яскравими та незабутніми емоціями.
А також поступово зможе проявитись в майбутньому і з користю використовуватися особистісний потенціал кожної молодої особи з інвалідністю. Готові вироби будуть виставляти на виставках творчих робіт, благодійних ярмарках, де за виручені кошти можна буде придбати матеріал для подальших занять.
Очікуваний термін реалізації проекту
2019 рік
Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу
Підвищення цін на матеріали.
Приклади (кейси) схожих рішень
Не було
Мета проекту
Мета проекту:
1) створити на базі трудової майстерні Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Родинний затишок» кабінет для миловаріння, де неповносправна молодь зможе себе реалізувати;
2) допомогти молоді з обмеженими можливостями в адаптації та соціалізації;
3) виявити здібності, розвинути навички та можливість у подальшому займатися корисною справою вдома з родиною.
Проект реалізовуватиметься на об’єкті галузі
соціального захисту