«Здоров’я – запорука щасливого життя » Реалізований

Доданий
19.09.2018
Номер
18
Соціальний захист

Облаштувати у приміщенні Центру реабілітації «Родинний затишок» куточок з тренажерами для фізичного розвитку молоді з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень.

Автор проєкту
Катерина
Катерина Салтикова
Бюджет
66 000 грн
Розрахунок бюджету
Теги
на об’єкті галузі соціального захисту
Район
Ракове
Адреса
вул. Трембовецької, 23/1, Хмельницький

Опис

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Особи з інвалідністю з дитинства є найбільш незахищеною категорією населення, які виховуються у неповних та малозабезпечених сім’ях, не мають фінансової можливості відвідувати загальні спортивно-оздоровчі заклади, а також не всі такі заклади можуть прийняти осіб з фізичними та розумовими вадами та надати їм повноцінні послуги.
Маючи спеціальне спортивне обладнання та місце для занять у Центрі реабілітації «Родинний затишок», молоді люди матимуть можливість підтримувати себе в фізичній формі, тим самим зміцнювати своє здоров’я, виховувати в собі впевненість, силу волі, реалізовувати себе в соціумі та розвивати свої вміння і навички у ланці фізичного виховання.

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

Центр реабілітацію відвідують понад 100 молодих осіб з інвалідністю, яким
поставлений діагноз «розумова відсталість» різного ступеня важкості. Основною проблемою
є їх соціальна адаптація, формування у них почуття впевненості в собі, реалізація їхніх
можливостей. Тому спортивне обладнання на базі Центру реабілітації «Родинний затишок» є
важливим чинником у процесі високоефективної реабілітації.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Молоді особи з інвалідністю матимуть можливість безкоштовно покращувати та підтримувати своє фізичне здоров’я, спілкуватися зі своїми друзями, разом маючи ще одну спільну ціль – бути здоровими. Тому створення куточка для розвитку фізичних навичок та здібностей осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень стане тим стимулом в житті особливих людей, де вони можуть себе реалізувати .

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1. Закупівля спортивного обладнання для занять фізичними вправами
2. Проведення занять фізичними вправами для молоді з обмеженими можливостями під супроводом фахівця з фізичної реабілітації.
3. Інтеграція молоді з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень з домашньої ізоляції в соціум шляхом залучення до занять з фізичного навантаження, розвиток їх як особистостей, за допомогою фізичної, психологічної та соціальної реабілітації на таких заняттях.
4. Зменшення негативних проявів у поведінці (агресивності, тривожності, замкнутості).
5. Збільшення рівня соціальної адаптації молоді, пристосування її до середовища, у якому вони перебувають і як зворотній процес, розуміння соціальним середовищем потреб даної категорії осіб.

Ключові показники оцінки результату проекту

Кінцева реалізація нашого проекту дасть можливість молодим особам з інвалідністю легко адаптуватись у суспільстві, відчути себе потрібними, постійно бути у колі друзів і відчувати підтримку, любов та опіку від інших здорових людей, побачити та навчитись нового.
Фізична реабілітація дасть змогу систематично займатися фізичними вправами, тим самим підтримувати свій стан здоров’я на належному рівні, сформувати у молоді з обмеженими можливостями позитивне ставлення як до себе, так і до навколишнього світу, активну життєву позицію, впевненість у своїх силах, розширить кругозір та наповнить життя людей з обмеженими можливостями живими, яскравими та незабутніми емоціями, а також поступово зможе проявитись в майбутньому і позитивно впливати на загальний стан здоров’я особливої молоді.

Очікуваний термін реалізації проекту

2019 рік

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Підвищення цін на матеріали.

Приклади (кейси) схожих рішень

Не було

Мета проекту

1) Створити на базі Центру реабілітації «Родинний затишок» зал для фізичного розвитку осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень.
2) Допомогти молоді з обмеженими можливостями в адаптації та соціалізації.
3) Виявити та підтримувати фізичні здібності, розвинути навички й можливість у подальшому займатися корисною для здоров’я справою.

Проект реалізовуватиметься на об’єкті галузі

соціального захисту